Profesionální elektrorevize

Kompletní elektrorevize v Ostravě a okolí


Revize strojů Ostrava

Stroje a elektrická vybavení musí mít platné a schválené revize, které vydává a potvrzuje revizní technik s platnou licencí. Existuje několik předpisů, které se vztahují na ty a dané stroje a zařízení v jistých stavech.

Norma a další norma

Protože strojů a zařízení, která se při práci používají je mnoho, existuje také několik norem, které se vztahují na určení pravidelných kontrol a revizí, jež potvrdí nejen funkčnost stroje, ale i jeho způsobilost pro výkon v té a oné oblasti práce. Pakliže stroj nemá potřebná ověření, nesmí se s ním pracovat. Odporuje to bezpečnosti, což úzce souvisí se zdravím. Takže určitě je vhodné se o normy, týkající se revize strojů zajímat a pravidelně provádět kontroly funkčnosti ze všech hledisek.

Co se revizí stroje prověřuje

Revize stroje má prakticky několik částí, nebo spíše jednotlivých kontrol, podle kterých se pracuje a kontroluje. Tou první je klasická prohlídka samotného stroje. Bez nutnosti spuštění i samotných funkcí se prohlíží, zda není stroj nějak mechanicky poškozen, zda má vše, co má mít a zda není někde něco uvolněno.

Měření stroje a jeho částí

Další součástí revize stroje je měření. To znamená, že se daný stroj odpojí ze sítě a provede se podrobné měření, všech částí, které jsou rozhodující a také tak obecně samotný stroj. Jedná se o podrobná a potřebná měření, jež se musí pravidelně opakovat.

Uspěje stroj ve funkčnosti?

Další dílnou součástí revize stroje je prověřování jeho funkčnosti. Provádí se poměrně jednoduchou zkouškou a to tak, že se připojí do sítě elektrického vedení a spustí se jeho provoz. Kontroluje se jeho plná funkčnost a sleduje, zda zde nejsou nějaké abnormality. V případě, že je vše v pořádku, pokračuje se dále v revizi dalším krokem.

Vystavení protokolu o revizi stroje Ostrava

Pokud tedy stroj projde zkouškou, je o celé věci vystaven protokol. Tam je nutné, aby revizní technik uvedl a zaznačil veškeré identifikační údaje, také výsledky prováděné revize spolu s vystavením samotného protokolu. Aby se předešlo nejasnostem, je většinou stroj označován štítkem spolu s kódem, který je neměnný pro další a snáze je tak možné potřebné záznamy dohledat.

Jak často se provádí revize strojů Ostrava

Samozřejmě, že je také nutné provádět pravidelnou revizi používaného stroje. Rozhodnutí, jak často se taková revize musí provést je podle toho, do jaké třídy stroj spadá a to vždy podle upotřebení, dle používání a dalších parametrů, které rozhodnou o tom, zda přístroj bude mít revizi jednou za tři měsíce, nebo dva roky. V tom je přece jen podstatný rozdíl.


Poptávka revize

Zadejte nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme

Povinné položky jsou označeny červenou barvou.

Jak často provádět revize?

Pokud jste provozovatelem nějaké firmy či objektu pro veřejnost, spadají pravidelné revize elektro mezi Vaše, zákonem dané, povinnosti.

Četnost revizí se liší dle prostředí.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostatní:

E-shop na levné elektro Masáže Manikúra Kosmetika Hodinový manžel Kadeřnictví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace