Profesionální elektrorevize

Kompletní elektrorevize v Ostravě a okolí


Revize komínů

Na co si dávat pozor při revizi komínu?

Podmínkou pro pozitivní výsledek revize komína je zabezpečit přístup do prostor, které bezprostředně souvisí s komínem. Je potřeba zajistit přístup do místnosti, kudy komín prochází, nebo kde jsou umístěna jeho dvířka, dále je potřeba zajistit přístup na střechu a na samotný komín.

Kdo provádí revizi komínů?

Revizi komínů smí provádět pouze ta osoba, která je pro tuto činnost odborně způsobilá.

Revizi provádí tato osoba před tím, že se spalinové cesty uvedou do provozu nebo při každé stavební úpravě, stejně jako při změně druhu paliva připojeného spotřebiče paliv. Na revizi komínu nesmíte zapomenout ani v případě, že došlo ke komínovému požáru, pokud došlo ke vzniku trhlin ve spalinové cestě, atd. Případů je mnohem víc. Jedno ale mají společné a to nutnou odbornost pro vykonání revize, kterou může provádět pouze specializovaný odborník. Revizní zprávy v sobě obsahují i technické zprávy a veškeré nutné náležitosti, které jsou uvedené v nařízení vlády č. 91/2010 Sb.

Je revize komínů povinná?

Od roku 2011 je pravidelná revize komínů povinná. Že nevíte proč? Nebo jste o tom dosud neslyšeli?

Vzhledem k tomu, že lidé nevěnují komínům dostatečnou pozornost, kterou by věnovat měli, dochází každoročně k vyhoření až 1000 domů a více.

Jen za minulý rok přibylo požárů v důsledku špatného stavu komínů až o celou jednu čtvrtinu případů a požárů neustále přibývá. Z tohoto důvodu se vláda rozhodla od ledna roku 2011 zavést nové nařízení, které nařizuje majitelům nemovitostí pravidelnou revizi komína od profesionálního kominíka minimálně jednou za rok. Odborníci jsou si vědomi toho, že i přes vysoká čísla vyhořelých domů lidé a společnosti neustále tuto povinnost zanedbávají a je jim líto vyhodit pár set korun. Nadále doufají, že je přece tragédie v podobě vyhořelého domu potkat nemůže. Nařízení vlády platí pro majitele domácnosti rodinných a bytových domů, ale také pro majitele chalup a chat. Nařízení vlády platí dále i pro majitelé komínů od kotle či karmy.

Rizika při zanedbání

Pokud kvůli nevyčištěnému nebo zanedbanému komínu vznikne v budově požár a hasiči na tuto skutečnost přijdou, vystavujeme se pokutě až 25 000 Kč. To platí i pro případ, že potvrzení o kontrole je prošlé (k revizi komína nedošlo do 12 měsíců od kontroly předešlé).

Při užívání zanedbaného komína hrozí nebezpečí otravy oxidem uhelnatým, který se spolu se spalinami nedostane přes zanesený komín a vrací se zpět do prostoru.

Při vyšetřování požáru pojišťovna vychází ze zprávy, kterou vypracovali hasiči. Pokud požár vznikl kvůli zanedbání péče o komín, může pojišťovna vyplatit méně, než bude vyčíslená škoda, nebo také vůbec nic.


Poptávka revize

Zadejte nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme

Povinné položky jsou označeny červenou barvou.

Jak často provádět revize?

Pokud jste provozovatelem nějaké firmy či objektu pro veřejnost, spadají pravidelné revize elektro mezi Vaše, zákonem dané, povinnosti.

Četnost revizí se liší dle prostředí.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostatní:

E-shop na levné elektro Masáže Manikúra Kosmetika Hodinový manžel Kadeřnictví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace