Profesionální elektrorevize

Kompletní elektrorevize v Ostravě a okolí


Revize hromosvodů Ostrava

Blesk je silný elektrický výboj, který může způsobit požár a škody na elektrických a elektronických zařízeních, v nejhorším případě může zranit lidi. Váš domov proti blesku nejlépe ochráníte hromosvodní soustavou. Hromosvody slouží jako vnější ochrana budov před poškozením bleskem a vznikem požáru od blesku. Hromosvod tedy chrání majetek před poškozením a také osoby, které jsou uvnitř domu.

Hromosvod je složen z jímací tyče a jímacího vodiče. Tyto dvě části hromosvodu zachytí přímý úder blesku do objektu, bleskový proud je poté bezpečně sveden do uzemňovací soustavy. Uzemňovací soustava jej následně rozvede v zemi. V zemi poté dojde k neutralizaci blesku.

Instalace hromosvodů Ostrava

Instalaci hromosvodů ponechejte raději na odbornících. Odborníci při instalaci hromosvodu budou dbát na mechanickou pevnost a na ošetření hromosvodu proti korozi. Opatrnost je také na místě v případě, že rekonstruujete budovu. Po ukončení prací je potřeba dát hromosvodní soustavu do původního stavu.

Revize hromosvodů Ostrava

V domácnosti je potřeba jednou za čas provést kompletní revizi elektrických zařízení, stejně tak i hromosvodu. Každá hromosvodní soustava se musí udržovat v dobrém stavu a je potřeba provádět pravidelnou revizi. Revizi hromosvodní soustavy by měl provádět revizní technik s licencí. Revizi hromosvodů je potřeba provádět jednou za 5 let u běžných objektů. V případě, že se jedná o rizikové objekty (např. budovy s vysokým rizikem vzniku požáru), je potřeba provádět revizi hromosvodů jednou za dva roky.

Druhy revizí hromosvodů Ostrava

Nejdříve je nutné, aby hromosvod prošel tzv. výchozí revizí. Výchozí revize se provádí po instalaci nového hromosvodu nebo jeho části před uvedením do provozu.

Poté se provádí pravidelná revize. Pravidelnou revizi je potřeba provést po uplynutí normou stanovené lhůty od minulé revize. Za provádění pravidelných revizí hromosvodů je zodpovědný provozovatel hromosvodů. U bytových objektů je lhůta provádění pravidelných revizí 5 let.

A na konec mimořádná revize. Mimořádná revize se provádí ve speciálních případech, např. ihned po úderu blesku do hromosvodu. Mimořádnou revizi je také nutné provést po částečné demontáži a zpětné montáži hromosvodu (např. během opravy střechy nebo dodatečného zateplení budovy).

Kolik stojí revize hromosvodu Ostrava

Ceny jednotlivých firem zabývajících se revizemi hromosvodů jsou samozřejmě individuální. Uveďme si alespoň orientační ceny u jednotlivých objektů. Za revizi hromosvodu rodinného domu se dvěma svody zaplatíte okolo 1000 korun. U rodinného domu se třemi až pěti svody vás bude stát revize hromosvodu 1 199 korun. V případě činžovního pětipodlažního domu s jedním až třemi svody zaplatíte přibližně 1 299 korun. Za revizi hromosvodů u panelového domu s 5. až 7. patry, s jedním až třemi svody zaplatíte přibližně 1 300 korun


Poptávka revize

Zadejte nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme

Povinné položky jsou označeny červenou barvou.

Jak často provádět revize?

Pokud jste provozovatelem nějaké firmy či objektu pro veřejnost, spadají pravidelné revize elektro mezi Vaše, zákonem dané, povinnosti.

Četnost revizí se liší dle prostředí.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostatní:

E-shop na levné elektro Masáže Manikúra Kosmetika Hodinový manžel Kadeřnictví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace