Profesionální elektrorevize

Kompletní elektrorevize v Ostravě a okolí


Revize elektrospotřebičů

Hasiči jistě dají za pravdu tvrzení, že elektrospotřebič, který má nějaké vady je spíše na škodu, než na užitek. Může jít o drobnosti, ale bohužel většinou se jedná o velice závažné situace, s katastrofickým scénářem a fatálními následky. Je si možné vybavit požár Průmyslového paláce na pražském výstavišti v roce 2008, který prý měla za následek obyčejná varná konvice, nebo spíše vadná varná konvice. Proto a z mnoha dalších důvodů je potřeba provádět pravidelné revize a kontroly elektrického zařízení.

Revize elektrospotřebičů Ostrava

Nejen z důvodu ochrany a bezpečnosti je potřeba provádět pravidelné revize elektrického zařízení. Samozřejmě, že důvodů je více, nutno však zmínit a připomenout, že i taková obyčejná konvice může znamenat neuvěřitelné ztráty. Proto nebrat tuto záležitost na lehkou váhu a pravidelně provádět revizi elektrického zařízení.

Co všechno se měří při revizi elektrospotřebičů

Revize elektrospotřebičů má své postupy, a zde se provádí hlavně měření. To má několik kroků, postupů, kterých je nutné se držet. Prvně se provádí měření odporu ochranného vodiče. Dále je nutné provést měření izolačního odporu, které se neprovádí za určitých výjimečných situací a pokud je elektrospotřebič vybaven jistými částmi, jako stykače či třeba relé. Měření se také provádí na proudu protékající ochranným vodičem a poté i dotykového proudu. V konečné fázi měření je zaměření na unikající proud. Při revizi elektrospotřebiče je nutno zkontrolovat vývody, zda jsou v pořádku.

Zkouška chodu elektrospotřebiče Ostrava

V neposlední řadě se provádí zkouška chodu, což neznamená nic jiného, než zapojení elektrospotřebiče do napětí a zde se pak ověřuje ovládání, spolu s bezpečnostními prvky, spolu se správnou funkcí. U elektrospotřebičů, které mají vlastní motor – pohon, je pak nutné zajistit plynulý chod bez nadměrného hluku a případného jiskření akumulátoru.

Jak se postupuje při revizi elektrospotřebiče

Nutná je samozřejmě i samotná prohlídka elektrospotřebiče a to jak po výkonnostní stránce, tak i té vizuální. To znamená, že se prohlíží celý spotřebič a kontroluje funkčnost, ale i to, zda vizuálně stav odpovídá tomu, co je potřeba splňovat. Nutností jsou bezpečnostní kryty a uzávěry, jež nesmějí být poškozeny. Na co se také hodně zapomíná a co se moc často nekontroluje, zda větrací otvory nejsou znečištěny prachem, či nějak jinak zakryté.

Evidence revize elektrospotřebiče Ostrava

Každý elektrický spotřebič, který se na pracovišti a veřejných místech používá, je nutné, aby byl označen evidenčním štítkem, kde nesmí chybět evidenční číslo a označení spotřebiče pro správnou identifikaci a zařazení.

Podle toho se také provádí potřebné kontroly a revize, stejně tak se evidují potřeby na pracovišti. Nedbalost může mít fatální náslekdy.


Poptávka revize

Zadejte nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme

Povinné položky jsou označeny červenou barvou.

Jak často provádět revize?

Pokud jste provozovatelem nějaké firmy či objektu pro veřejnost, spadají pravidelné revize elektro mezi Vaše, zákonem dané, povinnosti.

Četnost revizí se liší dle prostředí.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostatní:

E-shop na levné elektro Masáže Manikúra Kosmetika Hodinový manžel Kadeřnictví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace