Profesionální elektrorevize

Kompletní elektrorevize v Ostravě a okolí


Revize elektroinstalace Ostrava

Téma bezpečnosti je v oboru elektrotechniky často omíláno. Existují však dva názorové toky informací. Někdo je zastáncem toho, že je provádění pravidelných revizí dobrovolným rozhodnutím, další se shodují na tom, že jsou revize povinné a musejí být nařízené zákonem.

Pravda je bohužel ta, že momentální forma zákona přesně nestanovuje povinnost pravidelné revize eletroinstalací. Pak ale nastávají situace, kdy vinou vadné elektroinstalace vyhoří byt nebo dojde k těžkému úrazu zaměstnance ve firmě. Naštěstí se zaměstnavatelé postupně seznamují s realitou. Někdo jim totiž musí normu schválit a zajistit osvědčení. To může pouze revizní technik a ten je proškolen TIČR, aby mohl oprávněně provádět proces revizí a také zákazníkům dodat revizní zprávu.

Proč je revize elektroinstalace důležitá?

Jelikož musíte při auditu předkládat revizní zprávu, neváhejte využít služeb revizních techniků co nejdříve. Předejte tím pokutě až do výše 20 000 korun. Pokud by se navíc ve Vaší firmě cokoliv stalo (požár v budově, úraz na základě zásahu elektrickým proudem), pojišťovna by Vás nevyplatila a výrazně by Vám zkrátila délku pojistného plnění. Díky pravidelné a poctivé revizi máte možnost odhalit případné poškození elektrozařízení, snížíte riziko požáru a předejdete zbytečným úrazům, na které jste ve své firmě zodpovědný.

Kdo provádí revizi elektroinstalace v Ostravě?

Revize však může provádět pouze certifikovaný technik s platným osvědčením. Toto osvědčení ve vlastním zájmu požadujte. Samotná revize probíhá tak, že se s technikem domluvíte na stanovený termín a před započetím práce zajistíte bezpečnost všech zaměstnanců i majetku. Technik poté označí a zaeviduje veškerou elektrotechniku, provede revizní opatření, zpracuje naměřená data a následně předá zákazníkovi hotovou revizní zprávu. Tato zpráva musí být v souladu se všemi normami. Obsahuje především výsledek prohlídky, naměřené hodnoty a výsledky zkoušky. Lhůty pro stanovení revizí se stanovují dle určené tabulky.

Revize elektroinstalace Ostrava

Z nabízených možností revize si můžete vybrat např. kontrolu elektroinstalace na stavbách, v domácnosti, v obytných domech, v institucích nebo ve firmách. Tyto revize se provádějí včetně drobných oprav jako jsou např. dotažení šroubů nebo čištění rozvaděčů. Náročnější opravy si lze doobjednat u ověřených elektrikářů. Místa, kde musejí být revize nutné, jsou školky a školy, restaurace, hotely, kanceláře nebo sportovní zařízení. Předejděte tak nebezpečným situacím.

Revize-elektro Ostrava

Revize elektroinstalace se může jinak nazývat také revize-elektro a spadá pod ní nejen měření el.energie přes jistící prvky, ale také kontrola ochranných prvků v rozvaděči až po koncové obvody (zásuvky, osvětlení apod.). V bytových oblastech se tyto revize provádějí v intervalu pěti let. Je potřeba pracovat s kvalitním kalibračním systémem.

Ceny elektro-revizí v Ostravě

Ceny revizí se liší s ohledem na stav celkové elektroinstalace včetně nákladů na dopravu. Materiály stárnou, spotřebiče se opotřebovávají a Vy byste na základě svého správného rozhodnutí měl zvážit návštěvu revizního technika i ve své firmě. Zabráníte tak poničení majetku a odvrácení poškozeného zdraví.


Poptávka revize

Zadejte nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme

Povinné položky jsou označeny červenou barvou.

Jak často provádět revize?

Pokud jste provozovatelem nějaké firmy či objektu pro veřejnost, spadají pravidelné revize elektro mezi Vaše, zákonem dané, povinnosti.

Četnost revizí se liší dle prostředí.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostatní:

E-shop na levné elektro Masáže Manikúra Kosmetika Hodinový manžel Kadeřnictví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace