Profesionální elektrorevize

Kompletní elektrorevize v Ostravě a okolí


Revize auto – zvedáků, jeřábů

Pravidelné revize strojů a zařízení se musí provádět také u takového vybavení, jaké je k nalezení v auto-dílnách. Zvedáky, jeřáby a další zařízení, je potřeba plně kontrolovat nejen z důvodu vlastních potřeb splnění zákonných norem, ale především pro bezpečnost svoji a blízkých. Pokud totiž stroj, jako je zvedák v auto-dílně nebude pravidelně kontrolován, může se stát, že způsobí velkou škodu na majetku, ale i lidském zdraví a to pak může mít i fatální následky.

Revize Ostrava - Bez pokut a sankcí

Pravidelná revize zařízení, jako jsou zvedáky a jeřáby je nutno provádět v přesných intervalech, jak je stanoveno. O veškerém dění se vystavují revizní zprávy, protokoly, jež musí být v evidenci. Pakliže by náhodná nebo plánovaná kontrola zjistila pochybení, může být udělena pokuta až dokonce dva miliony korun. A to už je přece jen pořádná částka. Někomu se to může zdát přehnané, ale následky, které takové pochybení, nebo spíše zanedbání může mít, jsou i nevyčíslitelné. Vždy je potřeba pamatovat na bezpečnost a zdraví.

Elektro-revize Ostrava - Legislativa

Nejde jen o pouhé vymoženosti, nařizující, aby podnikatel vynaložil úsilí, čas a především finanční prostředky k tomu, aby nechal vydělat někoho jiného, ale jedná se především o zákon č. 309/2006 Sb., jež ukládá nařízení týkající se technického vybavení a strojů, dopravních prostředků či nářadí. Ty musí být z hlediska bezpečnosti ochrany zdraví při práci, pro kterou jsou používány v pořádku.

Norma, která vše uvádí do pohybu

Co se týče jeřábů a dalších zdvihadel, jedná se o normu ČSN 27 0142, která předepisuje provádění revizí a revizních zkoušek pro zdvihací zařízení a jeřáby s ručním i motorickým pohonem, jímž se přemisťují, zdvihají břemena a to pomocí prostředků pro vázání i uchopení břemen. Pokud máme hovořit o zkouškách elektrického zařízení pro jeřáby a zdvihadla, pak platí norma ČSN EN 60204-30 ed. 2. Zařízení, která byla v provozu před rokem 2000, pak platí norma ČSN 33 2550.

Potřebné zkoušky pro autodílny, zdvihací zařízení, jeřáby apod.

Revize zařízení pro autodílny, jako jsou revize zdvihacího zařízení anebo jeřábů má své vlastní rozdělení, respektive jednotlivé kroky, které je potřeba dodržet. Například je nutné vyzkoušet prototyp zařízení, pak se provádí jednotlivé individuální zkoušky, které zahrnují i montážní zkoušky a výchozí revize elektrického zařízení, pokud má zdvihadlo motorický pohon. Nakonec se také provádí samotná ověřovací zkouška, která prověří kompletní funkci zdvihacího zařízení.

Revize auto – zvedáků, jeřábů podle skupin

Individuálně se revize zdvihacího zařízení a jeřábů provádí podle typu stroje. Jednotlivé označení, zařazení pak určuje lhůty, ve kterých je potřeba revizi zařízení vykonat. Většinou se jedná o roky, ve výjimečných případech pak o měsíce. Také je rozdíl mezi revizí a revizní zkouškou.


Poptávka revize

Zadejte nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme

Povinné položky jsou označeny červenou barvou.

Jak často provádět revize?

Pokud jste provozovatelem nějaké firmy či objektu pro veřejnost, spadají pravidelné revize elektro mezi Vaše, zákonem dané, povinnosti.

Četnost revizí se liší dle prostředí.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostatní:

E-shop na levné elektro Masáže Manikúra Kosmetika Hodinový manžel Kadeřnictví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace