Profesionální elektrorevize

Kompletní elektrorevize v Ostravě a okolí


Projekty elektroinstalace

Při stavbě nového domu nebo rekonstrukci domu či bytu bychom neměli zapomínat na rekonstrukci elektroinstalací. Realizace nových elektroinstalací nebo rekonstrukce starých vyžaduje vždy kvalitně zpracovaný projekt. Kvalitně navržená elektroinstalace nám poskytne lepší podmínky pro ovládání a také možnou úsporu energie. Své požadavky bychom měli vždy probrat s odborníkem. Kvalitně zpracovaný projekt elektroinstalací vám zaručí maximální bezpečnost. Bezpečná elektroinstalace je provedena v souladu se zákony. Projekt elektroinstalace vytvoří jasné požadavky na realizační firmu. Díky těmto požadavkům vám bude firma schopná vypracovat cenovou nabídku. Detailně zpracovaný projekt elektroinstalací bude také pomocí pro realizační firmu, která bude mít o požadovaných pracích jasnou představu.

Proč je potřeba projekt elektroinstalací

Pomocí projektu elektroinstalací je možné přesně specifikovat, jaké jsou požadavky na elektroinstalaci. Projekt elektroinstalace je požadován stavebním úřadem na základě prováděcí vyhlášky č. 499/2006Sb.

Co je potřeba k vypracování projektu elektroinstalace Ostrava

K vytvoření projektu bude potřeba půdorys stavební části objektu. Půdorys slouží k zakreslení svítidel, zásuvek, rozvaděčů a kabelových tras. Půdorys by měl být poskytnut v měřítku, jak jej získáte od projektanta stavby.

Dále je také vhodné mít vypracovanou požární zprávu. Tato zpráva je důležitá pro projektanta elektroinstalace. Zpráva požární bezpečnosti může obsahovat důležité informace, které budou mít zásadní význam pro návrh instalace. V požární zprávě může být např. požadavek instalace nehořlavých kabelů, dále zde může být požadavek nouzového osvětlení.

Mezi další důležité dokumenty pro zpracování elektroinstalace se řadí protokol o určení vnějších vlivů. V tomto dokumentu jsou pro jednotlivé prostory stanoveny možné vnější vlivy, jako např. teplota, výskyt vody a podobně.

Projekt elektroinstalace Ostrava a rozmístění spotřebičů a nábytku

Také vaše představy o rozmístění spotřebičů a nábytku jsou velmi důležité pro zpracování projektu elektroinstalace. Projektant tak bude mít lepší představu o tom, kde rozmístí osvětlení a zásuvky. Dále je vhodné promyslet rozmístění spotřebičů v kuchyni a vlastnosti spotřebičů. Podobné to bude také v ostatních místnostech. Např. do půdorysu místnosti můžete zakreslit, kde se budou nacházet elektrické spotřebiče. Projektant následně zakreslí potřebné obvody pro napojení elektrických zařízení. Předem vždy pečlivě zvažte rozmístění ledničky, sporáku, myčky, mikrovlnky, pračky, televize, počítače a dalších elektrických zařízení. Popřemýšlejte také nad tím, zda budete chtít osvětlit venkovní prostory.

Cena projektu elektroinstalace Ostrava

Projekt nové elektroinstalace obsahuje nákres bytu a schéma rozvaděče, projektovou dokumentaci. Ve vypracovaném projektu naleznete vyznačení nových i starých tras vedení, umístění zásuvek, spínačů, svítidel a dalších vývodů. U bytu 2+1 až 4+1 se ceny za projekt pohybují od 2000 do 4000 Kč. Ceny jsou však různé, záleží na jednotlivých firmách a kvalitě zpracované dokumentace. Vždy je vhodně s projektantem vše podrobně probrat a seznámit ho se svými představy.


Poptávka revize

Zadejte nám nezávaznou poptávku a my se Vám obratem ozveme

Povinné položky jsou označeny červenou barvou.

Jak často provádět revize?

Pokud jste provozovatelem nějaké firmy či objektu pro veřejnost, spadají pravidelné revize elektro mezi Vaše, zákonem dané, povinnosti.

Četnost revizí se liší dle prostředí.

Kontakt

ENERGOM Projekty, a.s.

Ostrava, Opava, Olomouc, Zlín

Ostrava - Třebovice, Zemědělská 5295/6, PSČ 722 00

+420 777 929 770

info@energom.cz

Dále by Vás mohlo zajímat

Ostatní:

E-shop na levné elektro Masáže Manikúra Kosmetika Hodinový manžel Kadeřnictví

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace